Loading…

Mënyra e vetme se si Barcelona mund t’i regjistrojë të gjitha transferimet e verës

  • 09/08/2022 | 21:08

Mënyra e vetme se si Barcelona mund t’i regjistrojë të gjitha transferimet e verës

Barcelona do të jetë në gjendje të regjistrojë të gjithë lojtarët e tyre, duke përfshirë pesë nënshkrimet e tyre të verës nëse nënshkruajnë një levë të katërt ekonomike dhe Gerard Pique bie dakord për një ulje page.


Gjigantët katalanas kanë qenë aktivë në afatin kalimtar, pavarësisht problemeve financiare në rritje dhe kanë shtuar në skuadrën e tyre Franck Kessien, Andreas Christensen, Raphinhan, Robert Lewandowskin dhe Jules Kounden.

Shumë pyetën se nga i morën fondet dhe La Liga bllokoi përpjekjen e Barcelonës për të regjistruar lojtarët e tyre të rinj të premten në mbrëmje.

Gerard Romero pretendon se një levë e katërt ekonomike dhe legjenda e klubit Pique do të bëjë ulje të pagës së tij – do t’i lejojë ata të regjistrojnë pesë nënshkrimet e reja.

Mbrojtësi bëri një zvogëlim ‘të konsiderueshëm’ rroge gushtin e kaluar për të ndihmuar Barcelonën të regjistronte Eric Garcian, Rey Manaj dhe Memphis Depayn.

35-vjeçari postoi një imazh të një pasqyre bankare në janar për të dëshmuar se ai me të vërtetë kishte marrë një ulje page.

Raportimet në Spanjë pretendonin se Pique ishte ende duke fituar afër gjysmë milioni euro në vit, gjë që u vërtetua se nuk ishte e vërtetë.

Barcelona ka aktivizuar tre leva ekonomike deri më tani, me të tretën që shesin 25 për qind të krahut komercial të Barca Studios në Socios.com për 100 milionë euro të hënën e kaluar.

Një levë e katërt mund t’i shihte ata deri në 49 për qind të Barca Studios sipas The Athletic.

Klubi gjithashtu ka shitur 25 për qind të të drejtave të tyre televizive në La Liga te firma amerikane Six Street për 25 vitet e ardhshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë