Loading…

Mënyra më e mirë për ta ftohur birrën pa pasur nevojë për frigorifer

  • 30/06/2020 | 19:23

Mënyra më e mirë për ta ftohur birrën pa pasur nevojë për frigorifer

Shkoni në natyrë, nuk keni frigorifer dhe dëshironi të pini birrë të ftohtë gjatë gjithë ditës, atëherë ju duhet ta provoni këtë mënyrë që do të ua bëj jetën më të lehtë, transmeton Gazeta Metro.     


Mos u shqetësoni, fizika do të kujdeset për ju dhe ne do t’ju tregojmë një mënyrë të shkëlqyeshme për të ftohur birrën tuaj në vëtëm 5 minuta në mes të diell pa një frigorifer.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është ta merrni birrën (bën të jetë edhe në kanaçe), ta lidhni me një peshqir kuzhine ose një leckë, e cila duhet të ketë ujë dhe pas kësaj duhet ta leni në natyrën të bëjë gjënë e saj.

Parimi është i thjeshtë: Rrezet e diellit bëjnë që uji të avullojë nga leckë, uji bart nxehtësinë nga leckë, dhe birra fillon të ftohet. Sa më i fortë dielli, aq më i mirë është efekti i ftohjes.

Është më mirë të ketë erë të lehtë që do ta ftojë birrën edhe më shumë. Mund të aplikoni të njëjtin metodë për lëngjet në shishe plastike.

Shikoni videon për të parë si shkon i gjithë procesi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë