Loading…
Mënyra si di dalloni bateritë e harxhuara nga ato të mbushurat |VIDEO
  • 10/06/2018 | 09:26

Mënyra si di dalloni bateritë e harxhuara nga ato të mbushurat |VIDEO

Herë pas here do të keni punë me bateri të ndryshme. Kur vjen koha për t’i ndërruar ato, vështirë se do të mund të qëlloni se cila është ende e mbushur, e cila është harxhuar krejtësisht.


Pra, kontrollimi i tyre është pothuajse i pamundur, pasi që vetë pak njerëz i kanë paisjet e duhura për ta bërë këtë në shtëpi, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, këtë problemi mund ta harroni, pasi që një videon shpjegon më ës miri disa metoda efektive për t’i kontrolluar bateritë e juaja.

Siç mund të shihni në videon e mëposhtme, nëse e gjuani baterinë nga një lartësi e vogël, ajo do të “qëndrojë në këmbë” nëse veç ka bateri. Pra, nëse nuk ka bateri, ajo do të rrëzohet. Mbajeni mend këtë truk të thjesht dhe më asnjëherë nuk do t’i ngatërroni bateritë e mbushura me ato të harxhuara.

5 life hacks for batteries

5 brilliant life hacks for batteries.󾓼󾮚🏼

Posted by 5-Minute Crafts on Friday, 5 August 2016

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë