Loading…

Mënyrat më të çuditshme për të lënë duhanin

  • 13/02/2020 | 21:15

Mënyrat më të çuditshme për të lënë duhanin

Lënia e duhanit paraqet hapin më të rëndësishëm të cilin mund ta ndërmarrin duhanpirësit për të përmirësuar kualitetin dhe gjatësinë e jetës.


Edhe pse lënia e duhanit është një sfidë jo edhe aq e lehtë psikologjike, ju rekomandojmë 10 mënyra interesante se si të veproni pasi keni vendosur të lini duhanin.

1.Bëhuni e çmendur me shenimet (Ngjitini ato kudo nëpër shtëpi me arsyet për të cilat e keni braktisur duhanin)

2.Gjeni një partner

3.Vëni bast me dike

4.Hipnozë

5.Ruani paratë e duhanit

6.Bëni ndërrimin e duhanit me një hobi të re

7.Kuptoni shkaktarët

8.Shpërbleni veten

9.Provoni akupunkturën

10.Varroseni pakon

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë