Loading…

Mercedes e mohon se i shet vetura diktatorit korean Kim Jong Un, megjithatë ai nuk vozitë tjera

  • 26/11/2020 | 10:33

Mercedes e mohon se i shet vetura diktatorit korean Kim Jong Un, megjithatë ai nuk vozitë tjera

Ndërkohë që populli i tij mund të ketë nevojë jetike për ushqim, diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong Un bën një jetë luksi dhe asgjë nuk i mungon, shkruan Gazeta Metro.


Hobi i tij janë automjetet. 39-vjeçari ka një koleksion me 100 makina të shtrenjta dhe ka një dobësi për industrinë gjermane të automjeteve.

Mercedes-Benz është marka e tij e preferuar. Sipas informacioneve të britanikes, blerja e tij e fundit është një Mercedes-Benz GT S e cila kushton hiq më pak se 1.4 milionb euro.

Kujtojmë, që Mercedes kishte mohuar në vitin 2017 që i shet vetura dikatorit korean. Mercedes tha se nuk i kishte bërë asnjë shitje Koresë së Veriut, por disa automjete të tilla i kishte eksportuar në Kinë dhe Rusi, prej nga besohet se i ka blerë diktatori i shtetit komunist./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë