Loading…
Mercedes prezanton modelin sportiv AMG A35 |FOTO
  • 05/10/2018 | 19:52

Mercedes prezanton modelin sportiv AMG A35 |FOTO

Ka startuar sot në kryeqytetin e Francës, Paris Moto Show 2018, një nga ekspozitat më të mëdha të automobilizmit, ku prodhuesit më të mëdhenj të makinave, ekspozojnë modelet e tyre më të reja.


Një nga risitë që është evidentuar në ditën e parë të ekspozitës, ka qenë ajo që lidhet me një model mjaft sportiv të prezantuar nga gjiganti gjerman Mercedes Benz, si pjesë e serisë A Class.

Kështu në Paris Moto Show 2018 është prezantuar Mercedes AMG A35, një model shumë sportiv, që arrin nga 0-100 km në më pak se 5 sekonda.

Motori është ndërtuar me 4 cilindra me kapacitet prej dy litrash, me induksion të detyruar, ndërsa është përdorur edhe sistemi 4Matic i Benz-it.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë