Loading…
Mercedes shpërblen punonjësit me nga 5 mijë e 700 euro
  • 01/02/2018 | 19:21

Mercedes shpërblen punonjësit me nga 5 mijë e 700 euro

Pronari i Mercedes, Daimler, ka shitur numër rekord të automjeteve në 2017, dhe një pjesë e fitimit do t’i paguhet llogarive të punëtorëve.


Daimler vitin e kaluar shiti gjithsej 3.3 milionë automjete në të gjithë botën, ose 9% më shumë krahasuar me 2016.

Një rezultat i tillë reflektoi edhe në bonuset vjetore, të cilat kompania ua paguan punonjësve të vet, të cilat u rritën me 300 euro krahasuar me një vit më parë dhe arrinin në 5,700 euro.

 

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë