Loading…

Mërgim Berisha i pandalshëm, ylli nga Kosova me një arritje që në futbollin austriak nuk kishte ndodhur për një kohë të gjatë

  • 22/02/2021 | 13:01

Mërgim Berisha i pandalshëm, ylli nga Kosova me një arritje që në futbollin austriak nuk kishte ndodhur për një kohë të gjatë

Mërgim Berisha ka zhvilluar një ndeshje të jashtëzakonshme në elitën e futbollit austriak Bundesliga.


Sulmuesi nga Kosova ka qenë fantastik në fitoren e skuadrës së tij Red Bull Salzburg 4-2 ndaj Rapid Vjena.

Berisha ka asistuar në katër golat e shënuar nga skuadra e tij, ku tri herë shënoi Daka dhe një tjetër gol Adeyemi.

Me katër asistimet e tij Berisha ka qenë lojtari i javës në Austri, pasi një gjë e tillë nuk kishte ndodhur me vite të tëra.

Ishte viti 2013 kur futbollisti i fundit që bëri katër asistime ishte Kevin Kampl që edhe ai në atë kohë luante te Salzburg.

Falë paraqitjes fantastike ndaj Rapidit, Berisha është përfshirë edhe në formacionin më të mirë të javës.

Sulmuesi kosovar është ndër më të mirët këtë edicion te Salzburg, ndërsa vlera e tij është rritur ndjeshëm falë 13 golave e 10 asistimeve në 26 ndeshje të zhvilluara.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë