Loading…

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës, kolona deri në 10 km në Merdare

  • 25/12/2021 | 13:36

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës, kolona deri në 10 km në Merdare

Kolona të gjata janë krijuar për të hyrë në Kosovë nga Merdarja.


Kolona është mbi 10 kilometra dhe i njëjti ka dërguar një video ku shihet radha e gjatë e veturave që po presin për të hyrë në këtë pikë kufitare.

Derisa ky qytetar është ankuar se kolona ka arritur në 10 kilometra ndryshe është në faqen e Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar ku thuhet se kolonat në Merdarë janë deri në dy kilometra dhe pritjet janë deri në pesë orë.

Kolona të gjata janë krijuar në pothuajse krejt pikat kufitare për hyrje në Kosovë, veçanërisht në Jarinjë dhe Merdarë, për shkak të fluksit të madh të mërgimtarëve që ia kanë mësyrë vendlindjes për festat e fundvitit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë