Loading…

Mërgimtari nga Kosova dënohet me 2100 euro, pasi kishte marrë mish të thatë me vete

  • 04/01/2022 | 12:40

Mërgimtari nga Kosova dënohet me 2100 euro, pasi kishte marrë mish të thatë me vete

Një mërgimtar nga Kosova derisa po kthehej nga Kosova në Itali, në kufirin kroat është dënuar me 2100 euro gjobë.


Kjo pasi ai me vete kishte rreth 50 kg mish të terur dhe nuk i është lejuar të kalojë kufirin pa paguar.

Për Gazetën Insajderi ai ka dhënë një mesazh për mërgimtaret e tjerë që të mos iu përsëritet i njëjti fat si i tij.

“Përshëndetje jam një mërgimtar si jetoj në Itali, kam qenë në Kosovë e po sa u ktheva në kufirin e Kroacisë, dogana kroate më dënoi 2100 euro për 50 kg mish të terur. Ju kisha lut të tjerët se mos të marrin mish se ta kenë fatin tem edhe të tjerët”, tha thënë ky mërgimtar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë