Loading…

Merkel me sy të mbushur lot jep lamtumirën pas rezultatit të dobët mbrëmë

  • 27/09/2021 | 15:46

Merkel me sy të mbushur lot jep lamtumirën pas rezultatit të dobët mbrëmë

Dje ishte një natë e vështirë për Angela Merkel.  Kamerat kanë filmuar kancelaren gjermane ditën e sotme e dëshpëruar për rezultatin humbës në zgjedhjet e së dielës.


Ajo mori pjesë në zgjedhjet e djeshme në selinë e Unionit të Krishterë (Konraus Adenauer Hause) në Berlin së bashku me zyrtarë të tjerë të partisë.

Merkel me sa duket e ka pasur të vështirë për të mbajtur lotët. Kancelarja në largim mbante një maskë të zezë dhe ishte e vështirë të shihej fytyra e saj e njomur me lot.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë