Loading…

Merkel pëson ‘debakël’: Ky është rezultati i partisë së saj në zgjedhjet e sotme

  • 26/09/2021 | 23:49

Merkel pëson ‘debakël’: Ky është rezultati i partisë së saj në zgjedhjet e sotme

Nëse “exit poll” e zgjedhjeve në Gjermani do të konfirmohen, ky do të jetë rezultati më i keq në historinë e konservatorëve të CDU-CSU.


Të dhënat e para atyre u japin vetëm 25% të votave, por forca e kancelares Merkel nuk kishte zbritur kurrë nën 30% në nivelin federal.

Rezultati më i dobët është 31% në zgjedhjet e para pas Luftës së Dytë Botërore në 1949.

Rezultati i dytë më i keq ishte ai i 4 viteve më parë me 32,9% të votave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë