Loading…

Merr fund ‘telenovela’, Prishtina luan ndeshjen ndaj Lirisë në Kampin Nacional në Hajvali

  • 16/09/2023 | 22:57

Merr fund ‘telenovela’, Prishtina luan ndeshjen ndaj Lirisë në Kampin Nacional në Hajvali

FC Prishtina ka njoftuar opinionin publik se ata do ta zhvillojnë ndeshjen kundër Lirisë, e vlefshme për xhiron e pestë të Albi Mall Superligës, në Kampin Nacional në Hajvali.


Edhe pse fillimisht Prishtina kishte njoftuar se ky takim të mbahej në stadiumin “Fadil Vokrri”,  megjithatë ekipi kryeqytetas përmes një komunikate në ‘Facebook’ në orët e vona kanë njoftuar se ky takim do të luhet përfundimisht në Hajvali.

“Pas sqarimeve që na janë dhënë për punimet në fushë dhe konfirmimin zyrtar të dërguar nga FFK në mënyrë eksplicite që FC Prishtina të gjitha ndeshjet e saj deri në fund të sezonit 2023/24 do t’i zhvilloj në stadiumin “Fadil Vokrri”, kemi pranuar që ndeshjen e nesërme të javës së pestë të Albi Mall Superliga e Kosovës, Prishtina – Liria, të zhvillojmë në fushën e Kompleksit Nacional në Hajvali”, thuhet në komunikatën e klubit nga kryeqyteti.

Prej dje (e premte) Prishtina dhe FFK komunikoni me komunikata zyrtare në faqet e tyre për këtë ndeshje.

Prishtina tashmë ka njoftuar se biletat e ndeshjes do të shiten me fillim nga ora 11:00, ndërsa takimi pritet të nis me fillim nga ora 15:00./

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë