Loading…

Merr rrogë nga Kosova, por thotë se është ‘djep i Serbisë’ (Video)

  • 26/04/2017 | 09:48

Merr rrogë nga Kosova, por thotë se është ‘djep i Serbisë’ (Video)

Për nënkryetarin e komunës së Parteshit Stanko Trajkoviq, shteti i Kosovës prej nga merr rrogë është djep i Serbisë.


Stankoviq në një video incizim të publikuar në You Tobe me rastin e zgjedhjeve flet në emër të komunës paralele të Gjilanit, ndonëse ishte edhe nënkryetar në komunën e Parteshit.

“Për mua nuk ekziston dilema nëse duhet të jemi në shtetin serb, popullin serb dhe kishën serbe, Kosova dhe Metohia është djep i serbëve, nëse ne nuk bashkëpunojmë atëherë askush nuk e bënë, dhe për këtë me 3 nëntor të mbetemi në shtetin serb, të mbesim nënë flamurin serb, të mbesim me popullin serb, të votojmë për Srpskën”, thotë Stojkoviq, raporton lajmi.net.

Ndryshe, Qeveria e Kosovës ende ka problem me strukturat paralele në Kosovë, që janë të ndikuar nga Beogradi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë