Loading…

Merren vesh Rama e Kurti: Në qershor mbahet mbledhja e dy qeverive

  • 26/03/2023 | 17:25

Merren vesh Rama e Kurti: Në qershor mbahet mbledhja e dy qeverive

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti janë dakorduar që mbledhja e ardhshme e dy qeverive të mbahet në qershor.


Lajmin e ka bërë të ditur Rama pas takimit që ka pasur sot me Kurtin në Tiranë.

Ky i fundit e ka njoftuar Rama për marrëveshjen e Ohrit dhe ecurinë e mëtejshme të procesit të zbatimit të saj.

“Ramë dakord që mbledhja e ardhshme e të dy qeverive të mbahet në qershor”, shkroi Rama

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë