Loading…

Merret një vendim i rëndësishëm nga Minisri Bytyqi

  • 11/02/2019 | 17:36

Merret një vendim i rëndësishëm nga Minisri Bytyqi

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Shyqiri Bytyqi sot ka marrë një vendim të rëndësishëm që  të vendosen kutitë e ankesave në të gjitha institucionet arsimore, transmeton Gazeta Metro.


Bytyqi ka marrë vendimin që në të gjitha institucionet arsimore të arsimit parauniversitar në Republikën e Kosovës të vendosen kutitë e ankesave.

Për zbatimin e këtij vendimi, Ministri i ka obliguar Drejtoritë Komunale të Arsimit, ndërsa, kutitë e ankesave do të jenë nën menaxhimin e Inspektoratit të Arsimit për një periudhë kalimtare , minimum 1 vjet

Këtë vendim, ministri Bytyqi e ka marrë me qëllim që të mundësohet parashtrimi i ankesave eventuale lidhur me parregullsitë në institucionet e arsimit parauniversitar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë