Loading…

Merret vendim për gjyqtarin që kërkoi autograf nga Haaland

  • 10/04/2021 | 14:25

Merret vendim për gjyqtarin që kërkoi autograf nga Haaland

Manchester City fitoi 2-1 ndaj Dortmund sfidën e parë çerekfinale të Champions League mesjavën e kaluar.


Goli i talentit Foden në minutën e fundit të ndeshjes, i dhuroi fitoren ekipit të Pep Guardiolës, teksa një episod i rrallë ndodhi në fund të ndeshjes.

Arbitri anësor i ndeshjes, Octavian Sovre i mori autograf Erling Haaland në fund të ndeshjes. Rumuni pësoi disa kritika, teksa Pep Guardiola e mori gjithçka me sportivitet.

“Ata më thanë, por unë nuk kam parë asgjë. Ndoshta është një tifoz i Haaland, pse të mos ia marrë?! Asisteni ishte perfekt, mbase ai autograf ishte për njërin nga djemtë e tij“, deklaroi trajneri i Manchester City.

Ndërkohë, shkaku i këtij veprimi u zbulua nga presidenti i Komunitet SOS të Autizmit.

“Jo të gjithë e dinë, por Tavi Sovre ka qenë një vullnetar i yni për shumë vite”, deklaroi ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë