Loading…
Mesazhe të çuditshme po vijnë nga hapësira, astronomët: Nuk ia kemi idenë se çfarë janë
  • 11/09/2018 | 22:14

Mesazhe të çuditshme po vijnë nga hapësira, astronomët: Nuk ia kemi idenë se çfarë janë

Një numër i madh i sinjaleve kanë ardhur me një shpejtësi të vazhdueshme në burimin e radios FRB 121102, transmeton gazetametro.net.


Astronomët kanë thënë se ata nuk ia kanë idenë se çfarë janë ato, vetëm që vijnë nga hapësira.

Këto sinjale janë njëra prej fenomeneve më misterioze në kozmos. Ato janë të fuqishme, gjenerojnë enërgji në madhësi të jashtëzakonshme, mirëpo janë shumë të shkurta vetëm disa milisekonda.

Astronomët nuk e dinë akoma se nga vinë ato dhe se çfarë janë, por që do të punojnë drejt zbulimit të tyre./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë