Loading…

Mesazhi i Haradinajt nga Franca për protestuesit (Video)

  • 04/03/2017 | 16:53

Mesazhi i Haradinajt nga Franca për protestuesit (Video)

Kur sot në sheshet e Prishtinës ishin mbledhur mijëra njerëz në përkrahje të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, i cili po mbahet në Francë, protestuesit pranuan edhe një mesazh nga vetë Haradinaj.


Përmes një videoje zërit që u lëshua në protestë, Haradinaj u tha qytetarëve të mbledhur se e drejta do të fitojë pavarësisht vështirësive që po ballafaqohet.

Ai, tha se fitorja arrihet nëse qëndrohet në rrugë të drejtë dhe punohet për të mirën e Kosovës.

Me këtë rast, Haradinaj ka falënderuar gjithë ata që kanë marrë pjesë në protestën e sotme.

Kujtojmë se vendimi për të është shtyrë për 6 prill. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë