Loading…

Mesazhi i Maradonës për Messin: 10’shi gjithmonë do të jetë i imi

  • 28/05/2020 | 18:05

Mesazhi i Maradonës për Messin: 10’shi gjithmonë do të jetë i imi

Konsiderohet si një ndër më të mirët në histori të futbollit dhe Argjentinës, Diego Armando Maradona nuk dëshiron të lëshojë fronin.


Ani pse në skenë pas tij ka dal një futbollist që për të shumtë s’do të ketë më një si ai, si Lionel Messi – Maradona vazhdon ta konsiderojë vetën si më të mirin, ne veçanti te Argjentina.

Ai mendon se numri 10 te Argjentina do të simbolizojë vetëm Maradonën.

“10-shi do të jetë gjithmonë i imi”, u shpreh Maradona.

Sido që të jetë, ndryshe nga Maradona, për të shumtë Messi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohëve.

Ai ka thyer shumë rekorde dhe ka fituar afër 40 trofe në karrierë, derisa edhe shumë çmime individuale, veçuar gjashtë herë Topin e Artë dhe pesë herë Këpucën e Artë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë