Loading…

Mesfushori i Atalantas publikon pamjet e stadiumit në Ukrainë të shkatërruar nga sulmet ruse

  • 29/06/2022 | 09:44

Mesfushori i Atalantas publikon pamjet e stadiumit në Ukrainë të shkatërruar nga sulmet ruse

Tash e disa muaj sulmet e Rusisë në drejtim të Ukrainës nuk kanë të ndalur, duke shkaktuar edhe një numër të madh viktimash dhe një sërë objektesh të shkatërruara, transmeton Gazeta Metro.


Në objektet e shkatërruara nuk mungojnë as stadiumet e futbollit, ku mesfushori i Atalantas, Ruslan Malinovskyi, ka publikuar një fotografi në një stadium ku shihet një vrimë e madhe e cila është bërë nga bombardimet e Rusisë.

Është stadiumi ‘Tsentralnyi’ i skuadrës Mykolaiv i cili së fundmi është prekur nga sulmet ruse, duke qenë krejtësisht ndryshe për shkak të bombave që ka rënë në fushë dhe afër rrethinave të tij.

Ndërsa, në postimin e mesfushorit të Atalantas në Twitter disa persona kanë publikuar edhe fotografi të tjera të së njëjtës vrimë në fushë.

Vlen të theksohet se mediumet ukrainase kanë raportuar se nuk ka persona të lënduar, përveç se bombardimi ka lënë gropën në fushë me një thellësi pesë metra, duke e paraqitur grafikisht atë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë