Loading…

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë mbërrin në Milano, kryen testet mjekësore me Inter

  • 29/06/2022 | 09:19

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë mbërrin në Milano, kryen testet mjekësore me Inter

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani, ka mbërritur në Milano dhe gjatë ditës së sotme do të përfundoj edhe testet mjekësore me Inter, transmeton Gazeta Metro.


Një ndër mesfushorët më të talentuar në Serie A, Kristjan Asllani, pas sezonit të mrekullueshëm që pati me Empolin do të transferohet tek Inter.

Gjatë ditës së sotme Asllani do të përfundoj testet mjekësore dhe në orët në vijim do të bëhet edhe zyrtarizimi i tij si lojtar i Inter.

20-vjeçari edicionin e kaluar ishte paraqitur në 23 ndeshje në Serie A, duke realizuar një gol dhe dhuroi një asistim.

Vlen të theksohet se edhe sulmuesi belg, Romelu Lukaku, rreth orës 6:30 të mëngjesit thuhet se ka zbarkuar në aeroportin e Milanos dhe pas testeve mjekësore, me gjasë do të bëhet edhe zyrtarizimi i tij./gazetametro.net

‘Jam shumë i lumtur që jam këtu’: Ja detajet e marrëveshjes mes Chelseat dhe Inter për Lukakun

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë