Loading…

Mesfushori që shënoi nga gjysma e fushës tallet pas ndeshjes me Granit Xhakën

  • 17/03/2023 | 08:37

Mesfushori që shënoi nga gjysma e fushës tallet pas ndeshjes me Granit Xhakën

Mesfushori i Sporting Lisbon, Pedro Goncalves, është tallur mbrëmë me Granit Xhakën pas fitores së skuadrës së portugeze kundër Arsenal në fazën e 1/8 të finales së Europa League, transmeton Gazeta Metro.


Sporting shkaktoi befasinë duke eliminuar ‘Topçinjtë’ pas ekzekutimit të penalltive, pasi rezultati i përgjithshëm përfundoi 3-3.

Golin e vetëm për vendasit e realizoi mesfushori me origjinë nga Kosova, Granit Xhaka, i cili mori vëmendje për festën e tij duke mbajtur gishtin tek hunda. Pastaj festimi u kuptua se kishte qenë për vajzën e tij.

Por, Pedro Goncalves zgjodhi të tallet me festën e Xhakës duke festuar në të njëjtën mënyrë pas ndeshjes.

Në anën tjetër, vlen të theksohet se portugezi ishte një nga më meritorët që në fund skuadra e tij avancoi tutje në Europa League.

Ai shënoi një gol mahnitës nga gjysma e fushës në minutën e 62’të.

Ndryshe, Arsenal tani të gjitha forcat do t’i fokusojë në luftën e tyre për t’i dhënë fund pritjes së gjatë për titullin e Premier League, ndërsa Sporting sot mëson kundërshtarin e saj në çerekfinale. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë