Loading…
Meshkujt me mjekërr janë më të…
  • 15/11/2018 | 21:44

Meshkujt me mjekërr janë më të…

Burrat u fotografuan të pastërta, pesë ditë pas rruajtjes, 10 ditë pas rruajtjes, dhe pastaj katër javë pas rruajtjes.


Mjekra është një detaj që e bën më tërheqës dhe më të bukur një mashkull në syrin e femrave.

Tashmë meshkujt që ndjekin trended më të fundit të modës janë dhe personat të cilët janë më të kërkuar dhe kanë një vëmendje më të madhe nga femrat.

Sipas një studimi të publikuar në Journal of Biology Evolutionary, ku pjesmarrëse ishin 8.500 gra që u kërkua të vlerësonin burrat me dhe pa mjekra për potencialin e tyre të të dashurit.

Burrat u fotografuan të pastërta, pesë ditë pas rruajtjes, 10 ditë pas rruajtjes, dhe pastaj katër javë pas rruajtjes.

Rezultatet ishin të habitshme: çdo grua preferonte njerëzit e tyre me flokë fytyrës. Sipas rezultateve të këtij studimi mjekra e plotë është dhe më e preferuara nga femrat.

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë