Loading…

Mësohen detajet, Xhaka për tetë javë jashtë fushës

  • 28/09/2021 | 17:01

Mësohen detajet, Xhaka për tetë javë jashtë fushës

Ylli i Arsenalit, Granit Xhaka pritet të qëndrojë jashtë fushës për një kohë të gjatë pas lëndimit në gju.

Mesfushori i “Topçinjve” u lëndua në fitoren 3 – 1 ndaj rivalit Tottenhamit.

Shqiptari pas lëndimit ka bërë testet mjekësore dhe është shikuar me fizikun e klubit dje.

Sipas mediave italiane, 29-vjeçari do jetë jashtë fushës rreth gjashtë deri në tetë javë.

Skuadra e Arsenalit për momentin është në top formë, duke fituar tre ndeshjet e fundit dhe renditën në pozitën e 10-të në tabelë me nëntë pikë.

Në ndeshjen e radhës, Arsenal është mysafirë i Brightonit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë