Loading…

Mësohen personat që vendosën shiritat e kuq në Prishtinë

  • 08/02/2021 | 13:13

Mësohen personat që vendosën shiritat e kuq në Prishtinë

Para disa ditësh në Prishtinë u vendosën shirita të kuq të cilët nuk diheshin nga kush ishin vendosur, shkruan Gazeta Metro.


Së fundmi ishin aktivistët e VV’së të cilët dolën me të njëjtit shirita të mbështjellur, duke lënë të kuptohet që ishin vendosur nga ta.

E qytetarët tani kanë filluar të krahasojnë këtë lloj fushate e simboli, me atë të liderit komunist të Koresë së Veriut, Kim Jong Un.

Në disa foto ata kanë krahasuar të njëjtit shiritë që vendosin edhe përkrahësit e koreanit, sikurse aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje./gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë