Loading…

Mësohen shifrat e pasurisë së Shpend Ahmetit

  • 06/06/2019 | 13:55

Mësohen shifrat e pasurisë së Shpend Ahmetit

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti në deklarimin e tij në Agjencinë Antikorrupsion ka deklaruar se ka të ardhura vjetore 17,336 euro, ndërsa nga shpenzimet e rimbursuara 2,140 euro.


Ahmeti ka të kursyera 4.200 euro, ndërsa bashkëshortja e tij 2000 euro.

Kryetari i Prishtinës ka deklaruar edhe një veturë me vlerë 8000 euro të tipit Skoda Superb.

Ka deklaruar si detyrim financiar 1,200 euro të një kartele kredie.

Ahmeti ka deklaruar se është me banim të përkohshëm në shtëpinë në Lagjen NIC në Cagllavicë, në pronësi të vëllait, ndërsa banesa e prindërve e dhënë në shfrytëzim nga Teatri Krahinor në vitin 1973, nuk është bart ende në pronësinë e prindit të tij, pas fitimit e kontestit në vitin 2018.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë