Loading…

Mësohet arsyeja e largimit të Buffon

  • 12/05/2021 | 10:14

Mësohet arsyeja e largimit të Buffon

Sipas La Gazzetta dello Sport, një nga arsyet pse Gianluigi Buffon po largohet nga Juventus është marrëdhënia e tij me Andrea Pirlo.


43-vjeçari njoftoi dje se do të largohet nga Juventusi në fund të sezonit.

“E ardhmja ime është e qartë dhe e përcaktuar. Kjo përvojë e bukur dhe shumë e gjatë me Juve do të marrë fundin përfundimtar këtë vit”, zbuloi fituesi i Kupës së Botës me Italin në 2006.

“Ose ndaloj së luajturi, ose nëse gjej një situatë që më motivon të luaj ose të kem një përvojë tjetër jetësore, do ta marr parasysh”, tha ai.

Sipas La Gazzetta dello Sport, marrëdhënia e tij me Andrea Pirlo është një arsye pse Buffon vendosi të largohet nga Zonja e Vjetër për herë të dytë në karrierën e tij.

Ata janë miq të ngushtë dhe fituan shumë trofe së bashku, përfshirë Kupën e Botës. Megjithatë, gazeta raporton se Buffon donte të luante më shumë lojëra këtë sezon dhe shpresonte se ai mund të përfshihej më shumë brenda dhomës së zhveshjes.

Ai ka 12 paraqitje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon dhe do të fillojë kundër Sassuolo këtë mbrëmje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë