Loading…

Mësohet artistja e parë shqiptare që do të performojë në ‘Sunny Hill’

  • 28/05/2022 | 17:31

Mësohet artistja e parë shqiptare që do të performojë në ‘Sunny Hill’

Është konfirmuar edhe artistja e parë shqiptare që do të performojë në edicionin e tretë të festivalit ‘Sunny Hill’, shkruan Gazeta Metro.


Fjala është për këngëtaren e njohur të Shqipërisë, Elvana Gjata.

Përmes një postimi në Facebook në faqen zyrtare të ‘Sunny Hill’ është konfirmuar pjesëmarrja e saj.

Kujtojmë se ngjarja më e madhe kulturore në vend do të mbahet më 4, 5, 6 dhe 7 gusht të këtij viti. Ajo po rikthehet pas dy vitesh dhe tashmë nuk do të mbahet në parkun e Gërmisë por në Bërnicë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë