Loading…

Mësohet buxheti i Barcelonës për merkaton e dimtrit

  • 12/11/2021 | 11:04

Mësohet buxheti i Barcelonës për merkaton e dimtrit

Gjiganti spanjoll po përballet me probleme të shumta.

Skuadra e Barcelonës nuk e ka nisur aspak mirë edicionin në La Liga pasi kanë mbetur në pozitën e nëntë me vetëm 17 pikë të grumbulluara, transmeton lajmi.net.

Ekipi po përballet me lëndime të shumë futbollistëve si Martin Braithwaite, Sergio Aguero e Ousmane Dembele që janë mungesa të rëndësishme në sulm.

Përkundër fondit të paktë të lojtarëve, Barça nuk do të jetë në gjendje të përforocohet edhe aq shumë në merkaton e dimrit.

Sipas mediave spanjolle, gjiganti spanjoll po kalon në peridhë të vështirë financiare dhe buxheti i tyre për të shpenzuar në janar është shumë i vogël.

‘Blaugranët’ kanë vetëm 10 milionë euro në dispozicion për të bërë ndonjë transferim, buxheti ka rënë për shkak të sharkimit të Ronald Koeman që i ka kushtuar mjaft shumë klubit.

Përkundër problemeve të shumta, eksziston optimizëm në kampin e ekipit spanjoll se me ardhjen e Xavit gjërat do fillojnë të përmirësohen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë