Loading…

Mësohet kush do të jetë gjyqtari i finales së Champions League

  • 27/05/2022 | 21:08

Mësohet kush do të jetë gjyqtari i finales së Champions League

Referi francez, Clement Trupin do të ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së Kampionëve.


Liverpool dhe Real Madrid tashmë kanë mësuar se cili gjyqtar do të drejtojë ndeshjen në mes tyre.

UEFA ka njoftuar se Trupin do të jetë arbitri kryesor në finalen e nesërme, transmeton lajmi.net.

Francezi e cilësoi si një privilegj që do të jetë gjyqtar i finales në mes Liverpool – Real Madrid, në garën më prestigjioze për klube.

“Për mua ky është një privilegj i madh dhe mund të them se i kam realizuar dy ëndrrat më të mëdha që mund të ketë një gjyqtar futbolli”, ka thënë Turpin.

39 vjeçari do të ndihmohet nga Nicolas Danos dhe Cyril Gringore, ndërsa gjyqtari i katërt është Benoit Bastien dhe në sallën e VAR do të jetë Jerome Brisard.

Finalja në mes Liverpool dhe Real Madrid zhvillohet nesër, në orën 21:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë