Loading…

Mësohet se kur do të lansohen tre super modelet e reja të Iphone

  • 14/08/2019 | 16:30

Mësohet se kur do të lansohen tre super modelet e reja të Iphone

Kompania e madhe telefonike Apple pritet të nxjerrë tre iPhone të rinj në fillim të shtatorit, ndërsa është thënë se për modelin më të lirë do të lansohet më vonë, shkruan Gazeta Metro.


Ekspertët e teknologjisë po pretendojnë se treshja e telefonave iPhone të Apple për 2019 do të arrijnë në shtator.

IPhone 11R pritet të kushtojë vetëm 699 funta, ndërsa iPhone XR, 749 funta.

Në vitin 2017, Apple lëshoi ​​iPhone 8 dhe 8 Plus në Shtator, por nuk e lëshoi ​​iPhone X deri në Nëntor. Pastaj në 2018, iPhone XS dhe XS Max të Apple dolën në shitje në shtator, por iPhone XR që kishte çmim më të lirë nuk ishte në dispozicion deri në tetor.

“Të gjitha indikacionet që ne po shohim nga fusha dhe në të gjithë zinxhirin e furnizimit tregojnë se këto tre llojet e telefonave inteligjentë do të dalin zyrtarisht në javën e dytë të shtatorit,” tha Dan Ives, nga ‘Wedbush Secures’, për The Sun.

Ngjarja e madhe  zhvillohet gjithmonë në fillim të Shtatorit, të martën ose të mërkurën, zakonisht. Këtë vit, datat më të mundshme për një ngjarje në Apple janë e marta, 10 Shtator ose dita e mërkurë,  që i bie 11 Shtator, thot ky burim./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë