Loading…
Mësohet shuma se sa u paguan dorasit për vrasjen e Jurgen Kurtit
  • 26/03/2019 | 17:19

Mësohet shuma se sa u paguan dorasit për vrasjen e Jurgen Kurtit

Policia e Shqipërisë ka arrestuar tre persona që dyshohen se e kanë vrarë Jurgen Kurtin. Gjatë arrestimit të dyshuarve i’u është gjetur edhe armë zjarri, fishekë dhe një sasi e konsiderueshme e parave, transmeton Gazeta Metro.


Tre të arrrestuarit që dyshohet se janë bashkëpunëtorë me një person të katër e kanë pranuar në polici krimin, por nuk kanë dhënë identitetin e personit që ka porositur vrasjen.

Madje të dyshuarit e kanë shpjeguar edhe të gjithë ekzekutimin e të ndjerit Jurgen Kurti, ndërsa për vrasjen e tij mendohet se janë paguar rreth 30 000 euro

Të ndaluar për vrasjen e Jurgen Kurtit janë Esli Levendi 21 vjeç, Alesio Berberi 33 vjeç dhe Olsi Qalliaj, 22 vjeç./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë