Loading…
Mësojeni se si ta ativizoni versionin ‘dark mode’ në ‘Facebook Messenger’
  • 03/03/2019 | 19:08

Mësojeni se si ta ativizoni versionin ‘dark mode’ në ‘Facebook Messenger’

Aplikacioni ‘Facebook Messenger’ është duke lansuar versionin e ‘dark mode’, transmeton Gazeta Metro.


Kjo ka qenë veçoria më e kërkuar nga të gjithë përdoruësit e IOS dhe Androif/

Gjigandi i medias sociale njoftoi për herë të parë një modalitet të errët për aplikacionin e tij të Facebook Messenger në konferencën e Developerëve të vitit të kaluar të F8.

Facebook gjatë konferencës tha se ky version do të vijë shumë shpejtë, megjithatë ky funksion tani është në dispozicion

Kjo është mënyra se si ta aktivizoni sekretin e fshehtë të modalitetit të Facebook Messenger për modalitetin e errët:

– Së pari, hapni aplikacionin e Facebook Messenger në telefonin tuaj iPhone ose Android dhe zgjidhni çfarëdo bisede me të cilën dëshironi të bashkëveproni.

– Në bisedë, shkruani emotikonin e buzëqeshjes brenda dritares së kompozimit të mesazhit.

– Shko tek tastiera ‘emoji’ dhe përpiquni të gjeni emotikonin e hënës dhe ta dërgoni atë.

– Pasi ta keni dërguar, do të vini re një animacion të emotikoneve të gjysmëhënës që bien në formë shiu gjatë bisedës tuaj.

– Kur animimi mbaron, shfaqet një mesazh duke njoftuar se “Ju gjetët modalitetin e errët” në krye.

– Prekeni dhe do të shkoni në faqen Settings ku mund të aktivizoni ose fikni të ashtuquajturin modalitet i errët./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë