Loading…

Mësoni pse nuk duhet ti mbytni merimangat në shtëpi

  • 13/08/2019 | 18:15

Mësoni pse nuk duhet ti mbytni merimangat në shtëpi

E vështirë për t’u praktikuar si ide, sepse kur e shohim një të tillë në shtëpi menjëherë na shkon mendja te rrjeta që ato mund ta formojnë nëpër qoshe, apo ngado, transmeton Gazeta Metro.


Merimangat janë pjesë e rëndësishme e natyrës dhe ekosistemit.

Disa nga ato e pëlqejnë natyrën dhe nuk hynë kurrë në asnjë vend të mbyllur, përkundër disa të tjerave që mund t’i gjeni edhe nëpër shtëpitë tuaja.

Nëse i shihni brenda mundohuni të mos i mbytni por lirojini jashtë, shkruan “Natural Solution”.

Shumica prej merimangave që ju i shihni në shtëpi nuk janë të rrezikshme, madje këto organizma ju ndihmojnë duke i ngrënë organizmat e tjerë dëmtues për shtëpinë tuaj.

Ato nuk hynë në shtëpi për njerëzit, por për t’ia siguruar vetes një ambient më të mirë, kështu që i bie se ne jemi më të rrezikshëm pë ato. Pickimet nga merimangat janë shumë të rralla./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë