Loading…
Mësoni si ta pastroni sfungjerin nga bakteret
  • 10/02/2018 | 20:40

Mësoni si ta pastroni sfungjerin nga bakteret

E besoni ose jo, sfungjeri është njëri nga pajisjet më të ndotura në kuzhinën tuaj.


Sfungjeri është gjithmonë i lagur, me vrima të shumta nëpër të cilat mbeten tharmi dhe ushqim, ku si pasojë e kësaj formohen mikroorganizmat dhe bakteret.

Duhet çdo herë ta shtrydhim sfungjerin nga uji dhe rregullisht ta ndërrojmë me të ri, mundësisht çdo 10 ditë, ndërsa rekomandohet që çdo ditë të dezinfektohet, transmeton gazetametro.net

Në videon më poshtë e shihni më mirë se si dezinfektohet sfungjeri me ndihmën e mikrovalës./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë