Loading…

Messi afër të arrijë një tjetër rekord në La Liga

  • 16/05/2021 | 12:26

Messi afër të arrijë një tjetër rekord në La Liga

Lionel Messi është afër të arrijë një rekord tjetër në kuadër të La Ligas.


Messi ka fituar shtatë herë çmimin “Pichichi” për golashënuesin e La Ligas duke lënë prapa Telmo Zarran i cili kishte fituar gjashtë herë këtë trofe, shkruan lajmi.net.

Por, 33 vjeçari është afër të thyejë një rekord tjetër, në kategorinë e golashënuesit.

Messi tani ka 29 gola, shtatë më shumë se Benzema dhe Moreno dhe në rast se ai shpallet golashënues i vitit, gjë që është shumë e mundur, do të thyejë një rekord të ri.

Messi me fitimin e “Pichichit” të 5-të me radhë do ta thyejë rekordin e Alfredo Di Stafnos dhe Hugo Sanchez të cilët kanë fituar nga katër herë me radhë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë