Loading…

Messi e fiton për herë të shtatë ‘Topin e Artë’

  • 29/11/2021 | 22:04

Messi e fiton për herë të shtatë ‘Topin e Artë’

Lionel Messi është fituesi i ‘Topit të Artë’ për herën e shtatë në karrierë, transmeton Gazeta Metro.


Prapa tij Messi la sulmuesin e Bayerni Robert Lewandowskin si dhe emra si Benzema, Jorginho dhe Kante.

Triumfi në Copa America besohet t’ia ketë dhënë shtytjen më të madhe 34-vjeçarit për të vënë një tjetër rekord historik në fitimin e çmimit më të madh individual për futbollistë.

Ky është trofeu i shtatë për Messin në karrierën e tij./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë