Messi e fiton për herë të shtatë ‘Topin e Artë’

Lionel Messi është fituesi i ‘Topit të Artë’ për herën e shtatë në karrierë, transmeton Gazeta Metro. Prapa tij Messi la sulmuesin e Bayerni Robert Lewandowskin si dhe emra si Benzema, Jorginho dhe Kante. Triumfi në Copa America besohet t’ia ketë dhënë shtytjen më të madhe 34-vjeçarit për të vënë një tjetër rekord historik në … Vazhdoni me leximin e Messi e fiton për herë të shtatë ‘Topin e Artë’