Loading…

Messi, Ronaldo apo Lewandowski, kush do ta fitojë ‘Topin e Artë’ sipas Pochettinos

  • 14/10/2021 | 10:07

Messi, Ronaldo apo Lewandowski, kush do ta fitojë ‘Topin e Artë’ sipas Pochettinos

Mauricio Pochettino zbuloi këtë të mërkurë, në një intervistë me radion spanjolle Cadena SER, se kush do të fitojë Topin e Artë.

Fituesi i Topit të Artë do ptë shpallet me 29 nëntor, përcjell GazetaBlic Sport.

Sipas mendimit të trajnerit të PSG, trofeu mund të përfundojë vetëm në duart e lojtarit të tij.

“Unë do t’a jepja Messit. Dhe nëse nuk do ta stërvitja Messin, do t’ia jepja Messit. Pa asnjë dyshim. Lewandowski gjithashtu do të duhej të ishte atje, në vendin e dytë. Dhe, së treti, do të vendosja … Cristiano Ronaldo, i cili është një lojtar i madh, kjo shihet çdo vit, me mentalitetin, pasionin dhe dashurinë me të cilën ai përballet me futbollin”, tha Pochettino.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë