Loading…

Messi tregon pse nuk u kthye Neymar në Barcelona

  • 18/10/2019 | 23:42

Messi tregon pse nuk u kthye Neymar në Barcelona

Lionel Messi ka folur për shumë gjëra, fillimisht për kontratën e tij, pastaj për Juan Roman Riquelmen, Neymarin, tregoi edhe pse nuk u kthye Neymar në Barcelona, transmeton Gazeta Metro.

Flitej se Lionel Messi ka ndikim dhe kishte në drejtimin që kampioni i Spanjës merr në çështje sportive, e përflitet se nuk është i kënaqur me transferimet e klubit këtë sezonë. Sjellja e tij ndaj Griezman i bëri mjaft njerëz të dyshojnë se dështimi ta kthejnë Neymar e kanë hidhëruar atë.

Sa i përket marrëdhënies së tij me Neymarin, Messi theksoi se ka marrëdhënie të mirë me sulmuesin brazilian.

“Me Neymar, ne vazhdojmë të flasim shumë. Ne vazhdojmë të kemi një grup WhatsApp-i ku gjithashtu është Luis Suarezi”.

“Ishte e vështirë për të që të kthehej, por ja ku jemi. Shumë anëtarë dhe njerëz në klub nuk donin që ai të kthehej, megjithëse në një kuptim sportiv do të ishte mirë”.

Emri i Cristiano Ronaldos përfol shumë në intervistë dhe Messi deklaroi se i pëlqente koha e portugezit në La Liga./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë