Loading…

Messin apo Ronaldon? Neymar bën zgjedhjen e tij

  • 12/05/2021 | 15:22

Messin apo Ronaldon? Neymar bën zgjedhjen e tij

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Neymar tha se do të dëshironte të luante me Cristiano Ronaldon në të ardhmen.


Neymar zgjati qëndrimin e tij tek “Parisienët” deri në 2025, por e ardhmja e Ronaldos në Juventus duket më pak e sigurt me ekipin e Andrea Pirlos që po përballet me një betejë për të përfunduar në katërshen e parë të Serie A dhe për të arritur  Ligën e Kampionëve.

Duke qenë me Barcelonën për katër sezone dhe më pas me PSG që nga viti 2017, Neymar ka luajtur së bashku me disa nga lojtarët më të mirë të viteve të fundit.

“Unë dua të luaj me Cristiano Ronaldon,” tha braziliani për GQ. “Unë kam luajtur tashmë me lojtarë të shkëlqyeshëm, si [Lionel] Messi dhe [Kylian] Mbappe, por nuk kam luajtur ende me Cristiano Ronaldon.”

Neymar gjithashtu tha se, si fëmijë, ai nuk kishte një ekip të preferuar në Evropë, por e ndoqi lojën përmes admirimit të tij për disa nga lojtarët.

“Nuk ka asnjë ekip në Evropë që më pëlqente më shumë, por unë gjithmonë i shikoja lojërat për yjet,” shtoi ai. “Kur isha fëmijë, më pëlqente të shikoja futboll për të parë [Zinedine] Zidane, [Frank] Lampard, [Wayne] Rooney dhe [David] Beckham.

“Këto janë llojet e lojtarëve që më pëlqejnë.”

29-vjeçari tha se goli  kundër Shteteve të Bashkuara në debutimin e tij në Brazil mbetet momenti i tij më i madh me ekipin kombëtar.

“Çdo lojë është e veçantë”, u përgjigj ai kur u pyet nëse kishte një ndeshje të preferuar. “Kam kaq shumë lojëra të rëndësishme dhe tituj të rëndësishëm.

“Por ndeshja kundër Atalanta sezonin e kaluar ishte aq e mirë; unë isha aq i lumtur – ishte një lojë emocionuese. Për zgjedhjen e Brazilit [Kupës së Botës], në fillim, ndeshja e parë kundër Shteteve të Bashkuara ishte shumë e rëndësishme për mua, sepse unë shënova.

“Në Santos FC, duke fituar Copa Libertadores. Dhe te Barcelona, ​​kur fituam Ligën e Kampionëve. Kështu që çdo ekip ka një moment të rëndësishëm për mua.”

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë