Loading…

Meta: Ata që po duan ‘fillim të ri’ do ta shohin fundin

  • 26/04/2017 | 21:42

Meta: Ata që po duan ‘fillim të ri’ do ta shohin fundin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Bardhyl Meta, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës duhet t’i kërkojë zgjedhje, për ta çuar Partinë Demokratike të Kosovës në opozitë.


Ai ka deklaruar se LDK-ja nuk ka problem me mbajtjen e zgjedhjeve të përgjithshme, por se do të ishte mirë që mandati të kryhet, shkruan Klan Kosova.

“Nuk është punë guximi kultura politike. Lidhja Demokratike e Kosovës, po të më dëgjonte mua, do ta jepte datën e zgjedhjeve vet. Ne me këtë qasje nuk kemi probleme me zgjedhjet. Unë e kam problem që nuk po mund asnjëherë ta mbarojmë një cikël. Ata që po mbajnë shpresë ta kenë një fillim të ri do ta kenë një fund përfundimtar. Ata duhet të japin përgjegjësi pse nuk duan që kjo qeveri ta përfundoj mandatin”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë