Loading…

Meta dhe Berisha ‘arratisen’ nga Tirana, njëri në mal e tjetri në det

  • 08/08/2022 | 14:23

Meta dhe Berisha ‘arratisen’ nga Tirana, njëri në mal e tjetri në det

Dy liderët e opozitës janë “arratisur” nga zhurma e kryeqytetit këtë fundjavë.


Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta,  ka zgjedhur detin, ndërsa ai i Partisë Demokratike, Sali Berisha, malin.

Sali Berisha ka publikuar një foto në mal, krahas së cilës shkruan: “Mirëmëngjesi miq, ju uroj një të diel të mbarë”.

Ndërsa, Ilir Meta, krahas fotos së publikuar në det, shkruan: “Mirëmëngjesi miq! Uroj një të diel të freskët dhe ripërtëritëse për të gjithë”.

Ilir Meta dhe Sali Berisha kanë folur për një aksion të përbashkët opozitar, që ka për qëllim zhdukjen e korrupsionit dhe largimin e qeverisë Rama.

Në një konferencë për mediet disa ditë më parë, Meta deklaroi se do të bashkëpunonte ngushtë me Berishën

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë