Loading…

Meta përshëndet qëndrimin e Mattis për Kosovën

  • 29/01/2017 | 11:06

Meta përshëndet qëndrimin e Mattis për Kosovën

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI), Ilir Meta ka marrë pjesë këtë të diel në mbledhjen e strukturave të Njësisë 5 në Tiranë, ku veç çështjeve partiake ka folur edhe për rikonfirmimin e mbështetjes së Shteteve të Bashkuara ndaj Kosovës.


Sipas Metës, qëndrimi mjaft pozitiv i sekretarit të ri të Mbrojtjes në Shtetet e Bashkuara, James Mattis, për Kosovën konfirmoi edhe njëherë se stabiliteti dhe siguria e Kosovës janë një prioritet i rëndësishëm për administratën e Trumpit, raporton tch, transmeton gazetametro.net.

“Kjo është tepër pozitive, duke pasur në konsideratë tensionimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi, së fundi. Njëkohësisht është shumë e rëndësishme për stabilitetin e të gjithë rajonit tonë në këto kohë ndryshimesh dhe pasigurish”, ka thënë Meta. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë