Loading…

Metoda me ujin e ftohtë që ju tregon nëse jeni të shëndetshëm

  • 05/12/2019 | 22:26

Metoda me ujin e ftohtë që ju tregon nëse jeni të shëndetshëm

Është një truk lehtësisht i realizueshëm, por me rezultate domethënëse. Mjafton të vendosni ujë të ftohtë në një enë dhe të fusni në të majat e gishtërinjve, për të paktën 30 sekonda, transmeton Gazeta Metro.


Pas kësaj, do të merrni një shenjë të qartë nëse jeni të shëndetshëm ose keni një problem në trup.

Nëse majat e gishtave marrin ngjyrë të bardhë ose blu, keni një problem me qarkullimin e gjakut.
Një ndryshim i menjëhershëm i temperaturës ose stresit mund të bëjë që enët e gjakut të ndizen deri në gishtërinjtë, hundët apo edhe veshët.

Si rezultat, ka pjesë të trupit që nuk kanë gjak të mjaftueshëm dhe mund të ngurtësohen.
Problemet e qarkullimit mund të shkaktojnë mpiksje të gjakut që mund të jenë shumë të rrezikshme, sepse kur ato përhapen, mund të arrijnë në zemër ose në mushkëri dhe mund të bëhen ndoshta vdekjeprurëse./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë