Loading…

‘Metoda turke’: Ja si ndizet makina në të ftohtë ekstrem (VIDEO, FOTO)

  • 13/04/2019 | 21:48

‘Metoda turke’: Ja si ndizet makina në të ftohtë ekstrem (VIDEO, FOTO)

Kjometodë e pabesueshme dhe e rrezikshme e ndezjes së automobilit në të ftohtë ekstrem vjen nga Turqia, transmeton Gazeta Metro.

Motori i Ford Transitit ishte ‘i ftohtë si i vdekur’ , kështu që shoferi me nge e ka ndezur një kartuç nën auto, me shpresë mos po e ngrohë kështu. Në një çast ka filluar të digjet edhe mbrojtës, ndërsa ka mundur të digjet edhe shumëçka tjetër.

Megjithatë, metoda i ka pasur sukses. Fordi, pasi është nxehur, ka ndezur dhe ia ka shkelur./gazetametro.net

 

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë