Loading…

Michael Jordan dhuron 1 milion dollarë për dëmet që shkaktoi uragani Dorian

  • 11/09/2019 | 10:30

Michael Jordan dhuron 1 milion dollarë për dëmet që shkaktoi uragani Dorian

Pronari i  ekipit Hornets dhe kampioni gjashtë herë i NBA-së Michael Jordan do dhurojë 1 milion dollarë për organizatat që ndihmojë me shkatërrimeve pas  uraganit Dorian në Bahamas.


Jordan tha në një deklaratë të martën në Twitter përmes zëdhënësit të tij Estee Portnoy se ai është “shkatërruar” për ndodhitë  në Bahamas, duke shtuar “zemra ime është me të gjithë ata që vuajnë dhe atyre që kanë humbur të dashurit”.

Jordan, i cili zotëron pronë dhe viziton shpesh ishujt Bahamas, thotë se ndërsa përpjekjet e rimëkëmbjes dhe ndihmës vazhdojnë ai do të ndjekë situatën nga afër dhe do të punojë për të identifikuar agjensitë jofitimprurëse ku fondet do të kenë ndikimin më të madh.

Jordan shtoi se “populli Bahamian është i fortë dhe shpresoj se kjo shumë do ju shërbejë si një ndihmë pasi ata janë duke u munduar të këndellen nga kjo stuhi katastrofike’’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë