Loading…

Midis Shqipërisë Mercedes e dëshmon që është larg veturave tjera: E tërheq me rrënjë një palma

  • 17/08/2019 | 11:06

Midis Shqipërisë Mercedes e dëshmon që është larg veturave tjera: E tërheq me rrënjë një palma

Mercedes edhe një herë ka dëshmuar se është njëra ndër markat e veturave më të forta në botë, pasi që një veturë e tillë ka tërhequr rrënjët e një palmës, transmeton Gazeta Metro.


Marka e veturave Mercedes-Benz njihet si njëra ndër markat që prodhon vetura kualitative, luksoze, të shpejta e megjithatë edhe të forta.

Në shumë raste Mercedes e ka dëshmuar se përveç luksit, kjo markë ka edhe fuqinë.

Një rast interesant ka ndodhur diku në Shqipëri, derisa një Mercedes C63 AMG, ka tërhequr me rrënjë një palma.

Palmat janë bimë drusore ose shkurre, me prejardhje nga vendet e ngrohta ekuatoriale, të Afrikës mesdhetare, ishujt Kanarie, etj. Druri nuk ka ndonjë vlerë përdorimi e konsumi, por më shumë përdoren si drunj dekorativ. Rrënja dhe trungu i saj njihen për fortësinë e tyre dhe është shumë vështirë që ato të shkulen nga toka./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë