Loading…

Miku ushtarak i komandantit Adem Jashari, tregon se a u arrestua ai në Shqipëri

  • 01/12/2021 | 18:09

Miku ushtarak i komandantit Adem Jashari, tregon se a u arrestua ai në Shqipëri

Ish-luftëtari Fehmi Beqiri, ka thënë se komandanti legjendar Adem Jashari asnjëherë nuk është arrestuar nga autoritetet shqiptare, transmeton Gazeta Metro.


Beqiri në T7 tha se ky është një spekulim i rëndë sepse baca Adem asnjëherë nuk e ka lejuar vetën të arrestohet.

“Ai është spekulim i rëndë, baçi Adem nuk e ka lejuar vetën të arrestohet”, ka thënë Beqiri.

Tutje, bashkëluftëtari i Adem Jasharit tha se ky i fundit asnjëherë nuk ka hyrë atje ku nuk e ka vendin.

“Nuk ka hyrë aty ku nuk e ka pasur vendin ai burrë”, shtoi Beqiri.

Kujtojmë që për arrestimin e Adem Jasharit në Shqipëri, kishte folur edhe ish-presidenti Hashim Thaçi, i cili e kishte pohuar se ai është arrestuar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë